Ohmite OC2K472E Bulk sales (1 piece or more)
4.6 709 ratings
OC2K472E main image
Model Number
OC2K472E
Datasheet
OC2K472E PDF
Description
RES 4.7K OHM 10% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)