Ohmite OC2K331E-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 700 ratings
OC2K331E-TR main image
Model Number
OC2K331E-TR
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
OC2K331E-TR PDF
Description
RES 330 OHM 10% 1.7W AXIAL
In Stock : 408
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
OC
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1.7W
Composition
Ceramic
Features
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
0/ -800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)