Ohmite OC2K274E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 851 ratings
OC2K274E main image
Model Number
OC2K274E
Datasheet
OC2K274E PDF
Description
RES 270K OHM 10% AXIAL
Resistance
270 kOhms
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)