Ohmite OC2K221E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 707 ratings
OC2K221E main image
Model Number
OC2K221E
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
OC2K221E PDF
Description
RES 220 OHM 10% 1.7W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
OC
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1.7W
Composition
Ceramic
Features
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
0/ -800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)