Ohmite OC2K183E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 645 ratings
OC2K183E main image
Model Number
OC2K183E
Datasheet
OC2K183E PDF
Description
RES 18K OHM 10% 1W AXIAL
Resistance
18 kOhms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)