Ohmite OC2K181E Bulk sales (1 piece or more)
4.7 690 ratings
OC2K181E main image
Model Number
OC2K181E
Datasheet
OC2K181E PDF
Description
RES 180 OHM 10% 1.7W AXIAL
Resistance
180 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1.7W
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)