Ohmite ML4531FE-R52 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 854 ratings
ML4531FE-R52 main image
Model Number
ML4531FE-R52
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
ML4531FE-R52 PDF
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/2W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Metal Devil® ML
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
4.53 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)