Ohmite E300K8R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 730 ratings
E300K8R0 main image
Model Number
E300K8R0
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
E300K8R0 PDF
Description
ADJ PWR RES 8 OHM 300W CHAS MT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Corrib®280
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
8 Ohms
Power (Watts)
300 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
Length
8.500" (215.90mm)