Ohmite E300K6R3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 677 ratings
E300K6R3 main image
Model Number
E300K6R3
Datasheet
E300K6R3 PDF
Description
ADJ PWR RES 6.3 OHM 300W CHAS MT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Resistance
6.3 Ohms
Power (Watts)
300 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
Length
8.500" (215.90mm)