Ohmite E300K12RE Bulk sales (1 piece or more)
4.9 853 ratings
E300K12RE main image
Model Number
E300K12RE
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
E300K12RE PDF
Description
ADJ PWR RES 12 OHM 300W CHAS MT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Corrib®280
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
12 Ohms
Power (Watts)
300 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
Length
8.500" (215.90mm)