Ohmite E1500K3R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 727 ratings
E1500K3R0 main image
Model Number
E1500K3R0
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
E1500K3R0 PDF
Description
ADJ PWR RES 3 OHM 1500W CHAS MT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Corrib®280
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
3 Ohms
Power (Watts)
1500 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
2.500" OD, 1.752" ID (63.50mm x 44.50mm)
Length
20.000" (508.00mm)