Ohmite D50K100E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 850 ratings
D50K100E main image
Model Number
D50K100E
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
D50K100E PDF
Description
ADJ PWR RES 100 OHM 50W CHAS MT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Dividohm®210
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Power (Watts)
50 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length
4.000" (101.60mm)