Ohmite D175K50K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 638 ratings
D175K50K main image
Model Number
D175K50K
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
D175K50K PDF
Description
ADJ PWR RES 50 KOHM 175W CHAS MT
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Dividohm®210
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
50 kOhms
Power (Watts)
175 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
1.126" OD, 0.752" ID (28.60mm x 19.10mm)
Length
8.500" (215.90mm)