Ohmite D175K500E In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 754 ratings
D175K500E main image
Model Number
D175K500E
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
D175K500E PDF
Description
175W 500 OHMS VIT ADJ 10%
In Stock : 10
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Dividohm®210
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
500 Ohms
Power (Watts)
175 W
Tolerance
±10%
Adjustment Type
Slide
Diameter
1.126" OD, 0.752" ID (28.60mm x 19.10mm)
Length
8.500" (215.90mm)