Ohmite 810F4K5E (200 per Tray Full Tray)
4.6 810 ratings
810F4K5E main image
Model Number
810F4K5E
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
810F4K5E PDF
Description
RES CHAS MNT 4.5K OHM 1% 10W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
Metal-Mite®89
Packaging
Tray
Product Status
Active
Resistance
4.5 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
10W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Coating, Housing Type
Aluminum
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
0.750" L x 0.812" W (19.05mm x 20.63mm)
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)