Ohmite 45F4R99E In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 803 ratings
45F4R99E main image
Model Number
45F4R99E
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
45F4R99E PDF
Description
RES 4.99 OHM 1% 5W AXIAL
In Stock : 91
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
40
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
4.99 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
5W
Composition
Wirewound
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)