NetPower LSA100B-012C Bulk sales (1 piece or more)
4.5 854 ratings
LSA100B-012C main image
Model Number
LSA100B-012C
Manufacturer
NetPower
Datasheet
LSA100B-012C PDF
Description
90-305VAC, 100W CV LED DRIVER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
NetPower
Series
LSA100B (100W)
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Digi-Key Programmable
Not Verified
Type
Constant Voltage
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
8.33A
Power (Watts)
100 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
91%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
7.01" L x 2.68" W x 1.54" H (178.0mm x 68.0mm x 39.0mm)