Murata Electronics DHSF44D601ZD2B Bulk sales (1 piece or more)
4.8 632 ratings
DHSF44D601ZD2B main image
Model Number
DHSF44D601ZD2B
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DHSF44D601ZD2B PDF
Description
CAP CER 600PF 20KV Z5U DISK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DHS
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
600 pF
Tolerance
-20%, +80%
Voltage - Rated
20000V (20kV)
Temperature Coefficient
Z5U
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Requires Holder
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension
0.945" Dia (24.00mm)
Height - Seated (Max)
1.083" (27.50mm)