Murata Electronics DHS4E4G202KT2B Bulk sales (1 piece or more)
4.9 852 ratings
DHS4E4G202KT2B main image
Model Number
DHS4E4G202KT2B
Datasheet
DHS4E4G202KT2B PDF
Description
CAP CER 2000PF 40KV N4700 DISK
Capacitance
2000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
40000V (40kV)
Operating Temperature
20°C ~ 85°C
Size / Dimension
2.362" Dia x 1.476" L (60.00mm x 37.50mm)