Murata Electronics DHS4E4F272KT2B Bulk sales (1 piece or more)
4.9 788 ratings
DHS4E4F272KT2B main image
Model Number
DHS4E4F272KT2B
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DHS4E4F272KT2B PDF
Description
CAP CER 2700PF 30KV N4700 DISK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DHS
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
2700 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
30000V (30kV)
Temperature Coefficient
N4700
Operating Temperature
20°C ~ 85°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Requires Holder
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension
2.362" Dia x 1.161" L (60.00mm x 29.50mm)