Murata Electronics DHS4E4C192MLXB Bulk sales (1 piece or more)
4.9 831 ratings
DHS4E4C192MLXB main image
Model Number
DHS4E4C192MLXB
Datasheet
DHS4E4C192MLXB PDF
Description
CAP CER 1900PF 15KV N4700 DISK
Capacitance
1900 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
15000V (15kV)
Operating Temperature
20°C ~ 85°C
Size / Dimension
1.496" Dia x 0.768" L (38.00mm x 19.50mm)