Murata Electronics DHS4E4A502MRXB Bulk sales (1 piece or more)
4.6 690 ratings
DHS4E4A502MRXB main image
Model Number
DHS4E4A502MRXB
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DHS4E4A502MRXB PDF
Description
CAP CER 5000PF 10KV N4700 DISK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DHS
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
5000 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10000V (10kV)
Temperature Coefficient
N4700
Operating Temperature
20°C ~ 85°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Requires Holder
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension
2.047" Dia x 0.689" L (52.00mm x 17.50mm)