Murata Electronics DHR4E4B102K2BB Bulk sales (1 piece or more)
4.8 700 ratings
DHR4E4B102K2BB main image
Model Number
DHR4E4B102K2BB
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DHR4E4B102K2BB PDF
Description
CAP CER 1000PF 12KV ZM RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DHR
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
12000V (12kV)
Temperature Coefficient
ZM
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.374" (9.50mm)