Murata Electronics DEHR32E682KN2A Bulk sales (1 piece or more)
4.8 853 ratings
DEHR32E682KN2A main image
Model Number
DEHR32E682KN2A
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DEHR32E682KN2A PDF
Description
CAP CER 6800PF 250V RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DEH
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
6800 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
R
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)