Murata Electronics DEBF33D472ZN2A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 680 ratings
DEBF33D472ZN2A main image
Model Number
DEBF33D472ZN2A
Datasheet
DEBF33D472ZN2A PDF
Description
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
Capacitance
4700 pF
Tolerance
-20%, +80%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
F
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)