Murata Electronics DEBE33D102ZA2B Bulk sales (1 piece or more)
4.9 787 ratings
DEBE33D102ZA2B main image
Model Number
DEBE33D102ZA2B
Datasheet
DEBE33D102ZA2B PDF
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Capacitance
1000 pF
Tolerance
-20%, +80%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
E
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)