Murata Electronics DEBB33F102KN3A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 861 ratings
DEBB33F102KN3A main image
Model Number
DEBB33F102KN3A
Datasheet
DEBB33F102KN3A PDF
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient
B
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)