Murata Electronics DEBB33D152KA2B Bulk sales (1 piece or more)
4.9 681 ratings
DEBB33D152KA2B main image
Model Number
DEBB33D152KA2B
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DEBB33D152KA2B PDF
Description
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DEB
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
1500 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
B
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)