Murata Electronics DE2B3KH681KN3A Bulk sales (1 piece or more)
4.7 678 ratings
DE2B3KH681KN3A main image
Model Number
DE2B3KH681KN3A
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DE2B3KH681KN3A PDF
Description
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
KH
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
680 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
250VAC
Temperature Coefficient
B
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Features
Ratings
X1, Y2
Applications
Safety
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)