Murata Electronics DE11XRB680KA4BR01F Bulk sales (1 piece or more)
4.9 894 ratings
DE11XRB680KA4BR01F main image
Model Number
DE11XRB680KA4BR01F
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
DE11XRB680KA4BR01F PDF
Description
CAP CER 68PF 500V SL RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
DE1
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Capacitance
68 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
500V
Temperature Coefficient
SL
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Features
Ratings
X1, Y1
Applications
Safety
Failure Rate
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)