Murata Electronics BLM18SP102SH1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 677 ratings
BLM18SP102SH1D main image
Model Number
BLM18SP102SH1D
Datasheet
BLM18SP102SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
In Stock : 881
Series
BLM
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
185mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)