Murata Electronics BLM18PG330SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 748 ratings
BLM18PG330SN1D main image
Model Number
BLM18PG330SN1D
Datasheet
BLM18PG330SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 1LN
In Stock : 17957
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)