Murata Electronics BLM18PG221SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 621 ratings
BLM18PG221SN1D main image
Model Number
BLM18PG221SN1D
Datasheet
BLM18PG221SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
In Stock : 5650
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1.4A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)