Murata Electronics BLM18PG221SH1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 854 ratings
BLM18PG221SH1D main image
Model Number
BLM18PG221SH1D
Datasheet
BLM18PG221SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
In Stock : 18814
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1.4A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)