Murata Electronics BLM18PG121SH1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 693 ratings
BLM18PG121SH1D main image
Model Number
BLM18PG121SH1D
Datasheet
BLM18PG121SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
In Stock : 12739
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)