Murata Electronics BLM18BD102SH1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 792 ratings
BLM18BD102SH1D main image
Model Number
BLM18BD102SH1D
Datasheet
BLM18BD102SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
In Stock : 4528
Filter Type
Signal Line
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
850mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)