Murata Electronics BLM18BB470SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 749 ratings
BLM18BB470SN1D main image
Model Number
BLM18BB470SN1D
Datasheet
BLM18BB470SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
In Stock : 7189
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
EMIFIL®, BLM18
Packaging
Cut Tape
Filter Type
Signal Line
Impedance @ Frequency
47 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
550mA
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)