Murata Electronics BLM18BB100SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 739 ratings
BLM18BB100SN1D main image
Model Number
BLM18BB100SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
BLM18BB100SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 1LN
In Stock : 17086
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
EMIFIL®, BLM18
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
1
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
700mA
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)