Murata Electronics BLM15PX331SH1D Bulk sales (1 piece or more)
4.7 670 ratings
BLM15PX331SH1D main image
Model Number
BLM15PX331SH1D
Datasheet
BLM15PX331SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
BLM15PX
Packaging
Cut Tape
Filter Type
Power, Signal Line
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)