Murata Electronics BLM15PE331SH1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 755 ratings
BLM15PE331SH1D main image
Model Number
BLM15PE331SH1D
Datasheet
BLM15PE331SH1D PDF
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN
In Stock : 11002
Series
BLM
Filter Type
Power Line
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
210mOhm
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)