Murata Electronics BLM15BC241SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 704 ratings
BLM15BC241SN1D main image
Model Number
BLM15BC241SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
BLM15BC241SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
In Stock : 8692
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
EMIFIL®, BLM15
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
1
Impedance @ Frequency
240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)