Murata Electronics BLM03BC560SN1D (15000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 697 ratings
BLM03BC560SN1D main image
Model Number
BLM03BC560SN1D
Datasheet
BLM03BC560SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 56 OHM 0201 1LN
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
EMIFIL®, BLM03
Packaging
Tape & Reel
Filter Type
Signal Line
Impedance @ Frequency
56 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.05Ohm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)