Murata Electronics BLM02AX331SN1D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 746 ratings
BLM02AX331SN1D main image
Model Number
BLM02AX331SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
BLM02AX331SN1D PDF
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 01005 1LN
In Stock : 8292
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
EMIFIL®, BLM02A
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Filter Type
Number of Lines
1
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
150mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.4Ohm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.009" (0.22mm)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)