Murata Electronics BLA2ABD601SN4D In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 614 ratings
BLA2ABD601SN4D main image
Model Number
BLA2ABD601SN4D
Manufacturer
Murata Electronics
Datasheet
BLA2ABD601SN4D PDF
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0804 4LN
In Stock : 11470
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Murata Electronics
Series
EMIFIL®, BLA2
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
4
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)