Mini-Circuits BFCV-3350+ In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 830 ratings
BFCV-3350+ main image
Model Number
BFCV-3350+
Manufacturer
Mini-Circuits
Datasheet
BFCV-3350+ PDF
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 2570 - 41
In Stock : 4445
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Mini-Circuits
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Frequency
3.35GHz Center
Impedance
50Ohm
Bandwidth
1.56 GHz
Insertion Loss
3.5dB
Filter Type
Band Pass
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.102" (2.60mm)