Mini-Circuits BFCV-2610+ In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 889 ratings
BFCV-2610+ main image
Model Number
BFCV-2610+
Manufacturer
Mini-Circuits
Datasheet
BFCV-2610+ PDF
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 2000 - 32
In Stock : 1992
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Mini-Circuits
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Frequency
2.61GHz Center
Impedance
50Ohm
Bandwidth
1.22 GHz
Insertion Loss
3.8dB
Filter Type
Band Pass
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height (Max)
0.059" (1.50mm)