Mini-Circuits BFCN-5151+ In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 860 ratings
BFCN-5151+ main image
Model Number
BFCN-5151+
Manufacturer
Mini-Circuits
Datasheet
BFCN-5151+ PDF
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 4120 - 64
In Stock : 2559
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Mini-Circuits
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Frequency
5.151GHz Center
Impedance
50Ohm
Bandwidth
2.32 GHz
Insertion Loss
3dB
Filter Type
Band Pass
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)