Microchip Technology TS68020VR20 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 810 ratings
TS68020VR20 main image
Model Number
TS68020VR20
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
TS68020VR20 PDF
Description
IC MPU 20MHZ 114CPGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Core Processor
68000
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Speed
20MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
5.0V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)