Microchip Technology PIC18LF45K22-E/ML Bulk sales (1 piece or more)
4.6 743 ratings
PIC18LF45K22-E/ML main image
Model Number
PIC18LF45K22-E/ML
Datasheet
PIC18LF45K22-E/ML PDF
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Speed
48MHz
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O
35
Program Memory Size
32KB (16K x 16)
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 30x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)