Microchip Technology PIC18LF25K40-E/SO (1 Tube)
4.9 717 ratings
PIC18LF25K40-E/SO main image
Model Number
PIC18LF25K40-E/SO
Datasheet
PIC18LF25K40-E/SO PDF
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
In Stock : 858
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tube
Speed
64MHz
Connectivity
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O
25
Program Memory Size
32KB (16K x 16)
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 35x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)